Usługi Reklamowo-Poligraficzne Łódź

Laminowanie dokumentów

 

     Laminacja to inaczej mówiąc zabezpieczenie ważnych dokumentów, zdjęć, czy wizytówek przed zniszczeniem poprzez zalanie płynami, smarem czy innymi czynnikami zewnętrznymi specjalna folią, która na gorąco łączy się z papierem, a wystająca folia szczelnie zamyka dany dokument przed czynnikami zewnętrznymi.

     Jest to bardzo popularna forma zabezpieczenia i tym samym przedłużenia „życia ” danego dokumentu.

laminowanie

 

     Co laminujemy najczęściej?

     Wszelkiego rodzaju dyplomy, certyfikaty i inne ważne dokumenty, które później zostają np. powieszone w eksponowanych miejscach naszego gabinetu i mające być dostępne dla oczu osób nas odwiedzających. Po za tym są to też różnego rodzaju instrukcje (P-Poż. Alarmowe, Obsługi – np. windy itp.) które również później są wieszane na ścianach budynków i w ten sposób dostępne dla wszystkich potrzebujących.

     Drugą grupą dokumentów najczęściej oddawanych do laminacji są dokumenty wydane wiele lat temu i mocno już podniszczone zębem czasu. Laminacja zabezpiecza je przed dalszą degradacją, jednocześnie usztywniając je, a ponieważ folia jest bezbarwna, w niczym nie utrudnia korzystania z tychże dokumentów.

     Co ważne, zalaminowane dokumenty można bezproblemowo kopiować, skanować i w inny dowolny sposób powielać.

      Kolejnym najczęściej laminowanym przedmiotem są wizytówki. Proces ten zabezpiecza je przed zbyt szybkim zużyciem się, a także – w przypadku niektórych branż, np. warsztatów samochodowych, chroni je przed bezpowrotnym zabrudzeniem smarami czy też olejami.

     Często też laminowane są pewne grupy dokumentów osobistych, np. legitymacje inwalidzkie, legitymacje szkolne itp. dokumenty, których tak na prawdę używamy na co dzień, a które muszą nam długo służyć.

laminator opus

     W naszej firmie dokonujemy laminacji „na gorąco” co oznacza konieczność ok 5 – 8 minutowego oczekiwania spowodowanego czasem nagrzania się laminarki.

      Używamy foli w kilku rozmiarach – od wielkości pojedynczej wizytówki, po przez format A6, A5, A4 aż do wielkości A3 włącznie.

     Jeżeli masz papierowy dokument, który powinien zostać zabezpieczony, to ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie!

 

 

Zapraszamy do naszego punktu mieszczącego się w Łodzi, przy ul. Elsnera 23

(parter – punkt ksero)