Usługi Reklamowo-Poligraficzne Łódź

Płyty winylowe

Oferujemy Państwu kolejną możliwość zdigitalizowania swoich zasobów analogowych do formatu cyfrowego.

Tym razem nasza oferta dotyczy digitalizacji muzycznego materiału zawartego na płytach winylowych, do cyfrowego formatu WAV

 

plyta winylowa

 

Dlaczego WAV a nie np. MP3? – odpowiedź jest oczywista – plik WAV zawiera dźwięk w nieskompresowanym formacie PCM. Pozwala na zapis muzyki z jakością płyty kompaktowej (44.1 kHz, 16 bit, stereo) bez strat jakości!

Co prawda zajmuje wtedy więcej miejsca na dysku, ale dziś ceny dużych nośników (Pendrive czy dyski HDD lub SDD) są na przyzwoitym poziomie, co pozwala na trzymanie nawet naprawdę dużych plików bez większych problemów.

Gdyby jednak zależało nam na miejscu na nośniku, lub koniecznie na formacie MP3 lub podobnym, na rynku jest duży wybór darmowych programów umożliwiających kompresję z formatu WAV do innych formatów muzycznych (w tym do MP3) a gdybyście Państwo z jakiś powodów nie chcieli się tym sami zajmować, możecie zlecić nam taką pracę (mamy w ofercie również zamianę formatów dźwiękowych audio  i video – patrz Konwersja plików multimedialnych) i odebrać dźwiękowy materiał wyjściowy w formacie MP3, WMA, WAV.

 

Zapraszamy do naszego punktu mieszczącego się w Łodzi, przy ul. Elsnera 23

(parter – punkt ksero)