Usługi Reklamowo-Poligraficzne Łódź

Zgrywanie z kaset magnetofonowych

Witamy Państwa na stronie poświęconej digitalizacji materiałów zapisanych na kasetach magnetofonowych.

     W naszym punkcie mogą Państwo zlecić zgranie z kaset magnetofonowych dowolnego zapisanego tam materiału do formatu MP3 (do otworzenia na praktyczne wszystkich dostępnych urządzeniach odtwarzających muzykę) lub do formatu AUDIO (do odtwarzania na stacjonarnych odtwarzaczach CD).

 

kaseta zgrywanie na płyty

 

     Choć możemy zgrać każdy materiał zachowany na kasecie magnetofonowej, nie polecamy zgrywania popularnych utworów rozrywkowych, piosenek, szlagierów i przebojów – dlaczego?

      Z tej prostej przyczyny, że zazwyczaj nagrania te są łatwo dostępne w „sieci” (Internecie) w jakości zdecydowanie lepszej niż jakość, jaką uzyskamy zgrywając je z analogowej kasety – to po pierwsze – a po drugie, można je uzyskać w sposób legalny bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Co zatem warto zachować z kaset magnetofonowych?

     Z dotychczasowego doświadczenia możemy powiedzieć, że najwięcej materiału przynoszonego do nas, do digitalizacji, to nagrania prywatne, dotyczące np. naszych dzieci – ich pierwsze słowa, śpiewane przez nie piosenki itp. Dalej – to  nagrania z tzw. „sekretarek”, nagrania z dyktafonów itp. czyli wszystkie te materiały, których nigdy nie znajdziemy w „sieci”

     Miłośnicy radia przynoszą też zapisane na kasetach stare ulubione audycje radiowe – Lato z radiem, Matysiakowie (notabene nadawane praktycznie bez przerwy od 1956r. !!) itp.

     Bardzo często też przynoszone są kasety z lekcjami języka obcego – tak popularne kiedyś do słuchania z walkmana podczas codziennych obowiązków – a niedostępne dziś w internecie – dzięki dygitalizacji i przeniesienie ich np. do telefonu czy smartfona, znowu umożliwią nam naukę danego języka praktycznie w każdym dogodnym miejscu i czasie.

     Dlaczego My?

     Po pierwsze – zgrywamy materiał na profesjonalnym sprzęcie stacjonarnym zainstalowanym w naszym punkcie bez pośrednictwa osób trzecich.

     Po drugie – do zgrywania kaset używamy bardzo wysokiej jakości stacjonarnych magnetofonów.

 

   Pierwszy z nich to wysokiej klasy magnetofon marki Technics RS – TR 474 z redukcją szumów taśmy – Dolby Nr czyli Dolby B i Dolby C, „miękką” mechaniką podawania taśmy, precyzyjnymi silnikami, rewelacyjnymi w swojej klasie głowicami  i wysokiej klasy elektroniką znaną z wyrobów firmy Technics.

 

zgrywanie kaset

 

   Drugim magnetofonem, którego używamy to również bardzo wysokiej klasy urządzenie firmy ONKYO – czyli magnetofon ONKYO Integra TA 2750. Magnetofon ten również posiada redukcję szumów Dolny Nr – Dolby B, Dolby C, Dolby HX PRO, znaną jakość elektroniki (w tym rewelacyjnych głowic) co w całości przekładającą się na wysoką jakość uzyskanego dźwięku.

 

Onkyo Integra TA 2750

 

Kolejnym magnetofonem, którego używamy to urządzenie firmy SONY  TC-WE635. Magnetofon ten również posiada redukcję szumów Dolny Nr – B, C. Magnetofon wyposażono w auto reverse, System śledzenia 4-ścieżkowy, 2-kanałowy zestaw stereo, Głowice 2 x nagrywanie / odtwarzanie, 2 x kasowanie.

 

 

Do zgrywania używamy wysokiej jakości kabli audio, a efekt końcowy nagrywany jest tylko i wyłącznie na oryginalnych, firmowych płytach CD (Verbatim, Sony, TDK, TITANUM) a nie tanich płytka no name.

 

     Po trzecie – jesteśmy legalnie działającą już od ponad 20 lat firmą, mającą olbrzymie doświadczenie i dbającą o swoją reputację, co w widoczny sposób przekłada się na efekt końcowy zlecenia.

   Jest to już kolejna nasza usługa, umożliwiająca przeniesienie posiadanego materiału analogowego do postaci cyfrowej – poza kasetami  magnetofonowymi  mogą Państwo zdigitalizować:

 

  1.  Nagrania z kaset VHS, SVHS, mniejszych kaset 8mm, Hi 8, Digital 8 oraz z kasetek Mini DV.
  2.  Slajdy, klisze i negatywy
  3.  Zdjęcia – z formatu papierowego.
  4.  Płyty winylowe

 

Zapraszamy do naszego punktu mieszczącego się w Łodzi, przy ul. Elsnera 23

(parter – punkt ksero)